ЕКИП-МЕЧТА - Page 3 - Форум

[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 3 от 8«1234578»
Форум » Екип за иновации – Област Търговище (ЕИОТ) » ЗА ФОРУМА » ЕКИП-МЕЧТА (взаимодействие)
ЕКИП-МЕЧТА
ПетковаДата: Събота, 21.04.2012, 17:50 | Съобщение # 31
Група: Администратори
Съобщения: 77
Статус: Offline
А за панорамата -мисля, че професионалните училища ще правят такава регионална панорама, не мога да си спомня имаше ли тема.
Ако се разшири може да стане нещо грандиозно, пъстро и талантливо - като за ..... няма да кажа коя телевизия напр.

ФилеваДата: Събота, 21.04.2012, 18:11 | Съобщение # 32
Група: Модератори
Съобщения: 41
Да я направим заедно, задружно.... с професионалните, няма да се делим, ще стане още по-интересно.
Темата си я имаме - заедно, задружно, с общи усилия.

ПетковаДата: Събота, 21.04.2012, 18:20 | Съобщение # 33
Да, може би ще се включат работодатели, а защо не и други наши партньори.

debiolДата: Събота, 21.04.2012, 19:06 | Съобщение # 34
Група: Проверени
Съобщения: 9
Вече ставам досаден с нашия инспекторат,ама ще отбележа за да нямате проблеми,че нетрадиционните идеи не се харесват на РИО.Не знам как е при вас,но едва ли е различно .Иначе на мен ми звучи добре това,което ще помогне на ученика-вода ли ,кални бани ли-нали искаме учениците да са успешни.Ако някой е научил нещо,проучил нещо и е доказано продуктивно,трябва да се използва.Щото иначе ще заприличаме на нашите пра-отци,които знаели,че само зелено домати се яде и отказвали да ядат червеното.

ПетковаДата: Събота, 21.04.2012, 19:08 | Съобщение # 35
за Марина: очакваме те във форума hello hello hello

debiolДата: Събота, 21.04.2012, 19:08 | Съобщение # 36
Май започвам да се зарибявам,чао,че ще стана и аз "совчо".

ПетковаДата: Събота, 21.04.2012, 19:16 | Съобщение # 37
за debiol
Не бягай. Хората тук са истински. Извън форума те живеят активно и вълнуващо.Тук само пораждат идеите и търсят партньорство и подкрепа.Другаде няма да намериш такива.
А аз сериозно мисля, че бихме могли да направим нещо в твоя регион/училище. Само пожелай и ще спретнем такъв купон smile smile smile

zaraДата: Събота, 21.04.2012, 19:24 | Съобщение # 38
Съобщения: 69
Debiol ми харесва,явно има нещо общо с biggrin нашата "кръвна група"!

ПетковаДата: Събота, 21.04.2012, 19:45 | Съобщение # 39
И на мене много ми харесва, искрено му се радвам.
Как ли би реагирал, ако знаеше, че нетрадиционната идея е от човек на РИО. surprised surprised surprised
вода, кални бани, червени домати................
Но щом се връща честичко при нас, явно му е интересно.
А и аз с нетърпение очаквам поредното изказване за нашия/вашия инспекторат.Никак не ми е досадно.

zaraДата: Събота, 21.04.2012, 22:40 | Съобщение # 40
Съобщения: 69
Определено става интересно,явно нещата навсякъде са различни.Един външен поглед вижда,а в нашия случай и казва много неща.

Добавено (21.04.2012, 22:30)
---------------------------------------------
Спомням си как преди години един експерт - преди изпит- помоли децата да затворят очи и да си помислят за нещо приятно.Имаше невероятен ефект-децата се концентрираха и като че ли напрежението им се стопи.Така че "калните бани" не са за пренебрегване.За моите зрелостници аз вече съм си решила- ще си им дам "нетрадиционните" съвети.Но няма да пропусна да споделя с тях за"калните бани" biggrin

Добавено (21.04.2012, 22:40)
---------------------------------------------
Та като говори нашият съфорумник за "едно време" се сещам,че е имало някога дълги и сложни ритуали,които са имали за цел да подготвят емоционално и психически човека/общността за предстоящо извънредно събитие.Госпожо от РИО,отваряш една тема,която май не е много популярна - как подготвяме психически децата за НВО,ДЗИ...Май в повечето случаи само ги стресираме.Хм...Изчерпват ли се възможностите подготовка на децата за изпит с учебната програма, дали не пропускаме нещо ?

ПетковаДата: Неделя, 22.04.2012, 07:12 | Съобщение # 41
Ето още нещо за нетрадиционните решения, или в духа на Айнщайн - извън областта на мислене, в която сме създали проблема(цитирам):
Учени от Харвардския университет са направили откритие, че закуската прави хората много по-общителни. Изследването е проведено в държавните училища в Балтимор и Филаделфия. Децата са били разделени на две групи. Едната половина са закусвали всяка сутрин в продължение на седмица, а другата не. Резултатите показали, че тези, които не пропускат хапването в началото на деня, постигат в пъти по-големи успехи по математика и активно общуват с връстниците си, в сравнение с останалите деца, които са пропуснали закуската.
Интересното е, че става дума все за математика(както при чашата вода), дали е така и по останалите предмети?
Разбира се, след като сме дали на учениците всичко необходимо в учебните часове, консултациите и т.н., нищо не пречи да засилим ефекта от учебната работа, използвайки научни открития за по-високи резултати. Така мисля. Пък и това само по себе си е иновацийка!!! applause

debiolДата: Неделя, 22.04.2012, 13:46 | Съобщение # 42
cool аз съм пак тук !
Госпожата от РИО да не ми се сърди love love love Като знам нашите,реших че всички са такива консервативни,ама разбирам,че не е така .Поне в ТГ.Обаче ще ме разберете като ви кажа какво работят по този същия проект- уроооооци - презентации.Това им е новото,света ще падне в краката им от иновативност angry Даже не знаех,че нещо правят,ама като намерих вашия сайт и проверих.И те имат сайт,вижте го.Ще разберете тогава за какво ви говоря.

ПоляДата: Неделя, 22.04.2012, 19:59 | Съобщение # 43
Съобщения: 13
уроци-учебници-презентации - все една и съща скука
Ние вече свикнахме с презентациите, а често те само повтарят написаното
в учебниците - кое му е интересното? fool

ФилеваДата: Неделя, 22.04.2012, 21:23 | Съобщение # 44
Съобщения: 41
За Реби: намерих материали за нашите иновации в два броя на в. Подемъ - бр. 21 и 26. Тези материали ги няма на сайта ни, сложи ги в рубриката "Медиите за нас".
Тук са
http://targovishtenews.com/news.php

ПетковаДата: Неделя, 22.04.2012, 22:17 | Съобщение # 45
Има ли новини от Лисабон? wacko

Форум » Екип за иновации – Област Търговище (ЕИОТ) » ЗА ФОРУМА » ЕКИП-МЕЧТА (взаимодействие)
Страница 3 от 8«1234578»
Търси: